TUR PROGRAMI

1ve2.GÜN :CUMA – C.TESİ    İSTANBUL – SELANİK – IGOUMENITSA

Akşam saat 20.00’da İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala üzerinden yaklaşık 8 saat sürecek yolculuk sonrası Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder ATATÜRK'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
3.GÜN :               PAZAR                  ROMA

Sabah yerel saatile 10.30’da İtalya’nın Liman kenti Ancona’ya varışı takiben otobüsümüz ile İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket. Roma’ya  varışın ardından özel otobüsümüz ile ROMA panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından   otelimize hareket. Otelimize yerleşme,dileyen misafirlerimiz tekrar şehir merkezine dönerek zamanlarını değerlendirebilirler. Geceleme otelimizde.
4. GÜN :                 P.TESİ                    ROMA&NAPOLİ&POMPEİ     

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’da  Ekstra Napoli & Pompei (85 €)  turunu almak üzere hareket ediyoruz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Napoli’de Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını görülecek yerler arasındadır. Saat 16.00’da Roma’ya  hareket ediyoruz . Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.
5. GÜN :                SALI                        ROMA –  FLORANSA                

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı  ve  Geceleme otelimizde.
6.GÜN:                 ÇARŞAMBA             PİSA – SİENA - FLORANSA                              

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası  Ekstra Pissa –Siena (55 €) Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket ;Gezimizde Toscana bölgesinin  iki tarihi şehri olan Siena ve  Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya geliş, Konaklama otelimizde.
7.GÜN :                PERŞEMBE               FLORANSA - VENEDİK                            

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel VENEDİK şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Gezimizde, öncelikle vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz ,Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.Ekstra(25€) Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz.. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Ekstra Dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Murano Adası (25 €) turuna katılabilirler.  Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.
8.GÜN:                      CUMA                    VENEDİK – VERONA & GARDA

Kahvaltı ve serbest gün. Arzu eden konuklarımızla saat 08.00'da otelimizden hareketle düzenlenecek olan Tam günlük  Ekstra(55 €) Verona & Garda Gölü  Turu yapılacaktır. Gezimizde, İtalyanın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu eski şehiri , Günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını, görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz  .Gezi sonrası tesisimize dönüş  ve  Geceleme otelde.
9.GÜN :                     C.TESİ                   MİLANO – SANREMO – NİCE

Sabah erken saatlerde grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle hareket, yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Moda-Tarih ve sanayinin merkezi Milano’ya varış. Otobüsümüzü Tarihi Forzesko Kalesi’ne brakarak şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.Öğleden sonra özel otobüsümüzle hareket ederek Ekstra(20€) Dünyaca ünlü Müzik Festivallinin yapıldığı ve aynı zamanda doğal güzelliğiylede ünlü Sanremo Şehrine vararak biraz dinleniyor ve şehri tanıma fırsatı buluyoruz.Akşam üzeri otobüsümüzle hareket ederek Fransa’nın ve Avrupa sosyetesinin ençok terc,h ettiği yerlerden biri olan Nice Şehrine varıyoruz. Bu güzel Akdeniz Beldesinde konaklayacağımız otelimizde yapacağımız oda dağılımı sonrası yerleşme ve  serbest zaman.Konaklama tesisimizde.
10.GÜN :        PAZAR       NİCE- MONACO-MONTECARLO- ST.TROPE

Alınacak Sabah kahvaltısının ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Nice şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi,Matisse müzesi,Franciscan Manastırı,Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramic olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Muhteşem Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz.Gezi sonrası dileyen misafirlerimiz için Extra ( 65€) St.Tropez-Monaco-Montecarlo gezi programımızı gerçekleştiriyoruz.İlk olarak Kücük bir balikci kasabasıyken ünlü ressamlar ve yazarlar tarafindan keşfedilen sahil kasabası, şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dunyanın en guzel yatlarını ağırlayan marinasıyla Dunya jet-set'inin favori adresi St.Tropezi ziyaret ediyoruz.Daha sonara dünyanın en küçük prensliklerinden biri olan Monaco’yu ziyaret ediyiruz Şehir gezimizde, Prince Palace, Katedral, Kaptan Custu’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz muzesi,Monte Carlo meydan panoramic olarak göreceğimiz yerler arasında dır.Ayrıca Fragonard Parfüm Fabrikasını ziyaret ederek Fransa’da üretilen dünyaca ünlü parfümleri çok uygun maliyetlere alma fırsatı bulabileceksiniz.Montecarlo’ya çıkarken F1 Plotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz.Tesisimize dönüş ve konaklama.
11.GÜN:                          P.TESİ                 NİCE- CANNES

Alınacak Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Extra(45€) Cannes Gezi Programını gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes : Dunyanin en buyuk ve guzel yatlarini agirlayan liman, eski sehir, market, Grimaldi kalesi.Göreceğimiz yerler arasında dır. Dileyen misafirlerimiz ünlü Cannes Plajında mevsim şartlarına göre yüzme ve serinleme fırsatı bulabilirler. Nice şehir merkezine dönüş ve serbest zaman, misafirlerimiz zamanlarını alışveriş yaparak veya Nice Plajlarında serinleyerek değerlendirebilirler. Akşam yemeğini  Cannes sahilindeki Restoranlarda serbest olarak alabile fırsatı bulacağız. Özel otobüsümüzle gece yolculuğu yaparak Paris’e hareket ediyor ve sabah varıyoruz.
12.GÜN :                         SALI                      PARİS

Otelimize geçiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından  Paris  panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında; masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheseri olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı görüyoruz. St Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz Ekstra ( 45 €) Sacre Coeur,Montmarte (Ressamlar Tepesi) ve Eiffel turuna katılabilirler.  Turumuz öncelikle Sacre Coeur Kilisesi ile başlıyor. Bölgeyi kendilerine mekân tutmuş hayat kadınlarının aralarında para toplayarak yaptırdıkları bu ilginç kilisenin hikâyesi sizi şaşırtacak. Daha sonra tüm dünyadan, ünlü olabilmek hayali ile sanat şehri Paris'e akın eden ressamların mekânı olarak bilinen bu güzel mekânda çeşitli dükkânlardan alışveriş yapabilir ünlü cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Turumuz Eiffel'in tepesinden Paris'in muhteşem manzarasının seyredilmesiyle sona eriyor. Otelimize geçiş ve konaklama.

13. GÜN :                     ÇARŞAMBA                  PARİS-DİSNEYLAND

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle Ekstra ( 95€) Disneyland Park :Turu Paris'e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı rüyalar dünyası Disneyland park içerisindeki gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain'in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson'un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız.. Disney karakterlerinin geçit törenini ve havai fişek gösterisini izledikten sonra sezona göre kapanış saatlerine uygun olarak Paris'e geri döneceğiz . Konaklama Tesisimizde.

14. GÜN :                      PERŞEMBE                PARİS-BRÜKSEL
Alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, dileyen misafirlerimizle Ekstra ( 60€) Tam gün süreli Brüksel ve Waterloo Gezi Programı.Grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Sabahın erken saatlerinde otelinizden hareketle başlayan yolculuğumuz ile , Fransa'nın komşusu, Kuzey Avrupa'nın şirin ülkesi Belçika'nın kültürel, tarihi ve coğrafi dokusunu keşfetmeye   gidiyoruz.Yolculuğumuzun ilk durağı olan, Napolyon' un en büyük yenilgisine sahne olmuş Waterloo şehrini gezdikten sonra Belçika'nın başkenti Brüksel girişinde şehrin sembolü Atomium'u göreceğiz.Gezimizin devamında, Brüksel'in merkezinde Kraliyet Sarayı, Avrupa Birliği Parlementosu, Adliye Sarayı, Müzik Akademisi, Saint Michel Katedrali, Büyük Meydan ve Mannequin Pis Heykeli, Çin ve Japon Evleri gibi tüm önemli binaları rehberlerimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra  serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını ünlü Belçika çikolatası ve danteli alışverişi yapabileceği gibi Grand Place Cafelerinde  hoşça vakit geçirebilirler. Rehberimizin belirteceği zamanda dönüş ve Konaklama Tesisimizde.
15. GÜN  :                          PARİS - İSTANBUL
Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Misafirlerimiz zamanlarını ünlü Paris alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparak veya şehrin kültürel mekanlarını ve müzeleri ziyaret ederek değerlendirebilirler. Odaların boşaltılması. Otelden check-out işlemlerinin tamamlanmasını takiben .Havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası , Pegasus  Havayolları PC 402 sefer sayılı uçuşu  ile saat 14:05’de İstanbul'a hareket.   Saat 18:25’de Sabiha Gökçen Hava Limanına yolculuğun ardından,  Turumuzun ve servislerimizinsonu…

Tarih Kişi Başı İlave Kişi Tek Kişi
22.06.2012 - 06.07.2012 799.00 EURO 799.00 EURO 1299.00 EURO
29.06.2012 - 13.07.2012 799.00 EURO 799.00 EURO 1299.00 EURO
30.06.2012 - 14.07.2012 799.00 EURO 799.00 EURO 1299.00 EURO
17.08.2012 - 31.08.2012 799.00 EURO 799.00 EURO 1299.00 EURO
ÇOCUK YAŞLARI
1 Çocuk 22.06.2012 ve 01.09.2012 tarihleri için 0 ile 1 arası 299 EURO , 2 ile 12 arası 799 EURO olarak hesaplanır.